Mehmet Naci Aköz
kimdir?
Uçurtma Etkinlikleri Uçurtma Nasıl Yapılır? Uçurtma Şiirleri Video Galeri Gülen Okumuş
uçurtma kütüphanesi
Foto Galeri Müze Koleksiyonu Ziyaretçi Defteri Uçurtma Tarihçesi
Oteller için Uçurtma Atölyeleri ve Festivalleri

Otellerde uçurtma atölyesi ve uçurtma festivali organizasyonunu ülkemizde ilk kez 2000 yılında uygulamaya koyan firmamız bugüne kadar ülkemizde farklı şehirlerde, marka otellerde pek çok etkinliğine imza attı.

İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından yetiştirilen profesyonel uçurtma eğitmenlerinden oluşan ekiplerimizle otel ve/veya tatil köylerindeki etkinliklerde, uygulamalı uçurtma atölyeleri ve uçurtma festivalleri ile hizmet veriyoruz

Otellerin kids club’lerinde tüm uçurtma malzemeleri ve ekibimizle oluşturduğumuz atölyelere katılan otel konukları, özellikle yabancı misafirler belki de hayatlarında ilk kez kendi el emekleriyle yaptıkları uçurtmalara sahip oluyorlar.

Uçurtma çalışmasını bitiren konuklara (dengesi, kuyruğu yapılmış, uçurtma ipi hazır) tanıtım, yönlendirme broşürleri ve katılım sertifikası poşetlenmiş olarak verilmekte, misafirler dilerse ülkesine/şehrine kendi yaptığı uçurtmasını götürebilmektedir.

Arzu eden kurumlar için kurumsal baskılı uçurtma yapılması da elbette mümkündür.

4-6 Gün aralığında gerçekleştirilen bu tür organizasyonlarda son günkü finalde uçurtma festivali yapılmakta ve etkinliğin içinde gerçekleştirilen yarışmada en yükseğe çıkan uçurtmalara kupa ve farklı ödüller verilmektedir.

Ülkemizin ilk ve tek uçurtma müzesi olan Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesinden getirilen show uçurtmalarıyla profesyonel uçurtma gösterileri de yapılmaktadır.

Tüm aşamaların fotoğraflandığı etkinlik daha sonra yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği sitemizde tüm fotoğraflarla birlikte haberleştirilerek Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen foto galeri bölümünde “Otel etkinlikleri” fotoğraflarını inceleyip ucurtma@ucurtmadunyasi.com adresinden Uçurtma Dünyası ile bağlantı kurunuz.