Mehmet Naci Aköz
kimdir?
Uçurtma Etkinlikleri Uçurtma Nasıl Yapılır? Uçurtma Şiirleri Video Galeri Gülen Okumuş
uçurtma kütüphanesi
Foto Galeri Müze Koleksiyonu Ziyaretçi Defteri Uçurtma Tarihçesi

Baharın ve yazın vazgeçilmez oyuncağı uçurtma her zaman olduğu gibi bu hafta da gökyüzünü doldurdu.

Uçurtma kültürünü yaşatmak ve yaygınlaştırmak içim kurulan İstanbul Uçurtmacılar Derneğinin faaliyetleri de oldukça yoğun bir şekilde devam ediyor.

05 Mayıs’ta International Hospital Organ Nakli Merkezi tarafından Organ nakil hastası çocuklar için gerçekleştirilen uçurtma şenliğinde uçurtma takımı da uçurtma gösterileri gerçekleştirdi.

Organ nakli olan ve organ nakli olmayı bekleyen çocukları bir araya getirmeyi amaçlayan Acıbadem Sağlık Grubu International Hospital Organ Nakli Merkezi, Organ Nakli Koordinatörleri Derneği (ONKOD) ile işbirliği yaparak, 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü Yeşilköy Sahil Parkı'nda bir uçurtma şenliği düzenledi. Organ nakli olan ve nakil olmayı bekleyen tüm çocukların uçurtmalarıyla gökyüzünde buluştuğu etkinlik bir şenliğe dönüştü.

Şenlik süresince;

  • Uçurtma atölyesinde çocuklar kendi uçurtmalarını yaptı,
  • Uçurtmaların kuyruklarına dilekler yazıldı ve gökyüzüne salındı,
  • Uçurtmayı en yükseğe çıkaranlar ödüllerini aldılar,
  • İstanbul Uçurtmacılar Derneği Uçurtma Takımı özel bir gösteri düzenledi.
  • Palyaçolar izlendi, halatlar çekildi, yüzler rengarenk boyandı.

International Hospital Organ Nakli Merkezi tarafından kurulan sahra hastanesi çadırındaki uçurtma atölyesinde tüm katılımcılar yaptıkları atölye çalışmasıyla kendi uçurtmalarını yaptılar.

Etkinlik esnasında yapılan uçurtma yarışmasında ise en yükseğe çıkan uçurtmaya İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından kupa armağan edildi.