Mehmet Naci Aköz
kimdir?
Uçurtma Etkinlikleri Uçurtma Nasıl Yapılır? Uçurtma Şiirleri Video Galeri Gülen Okumuş
uçurtma kütüphanesi
Foto Galeri Müze Koleksiyonu Ziyaretçi Defteri Uçurtma Tarihçesi

İTO Cemile Sultan Korusu'nda gökyüzü uçurtmalarla sarı laciverte boyandı.Kandilli de bulunan İTO Cemile Sultan Korusu sosyal tesisi her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan etkinlikleri kapsamında kapılarını çocuklara açtı.

23 Nisan 2015 Perşembe günü Cemile Sultan Korusu Kır Tepesin’de yapılan uçurtma şenliğinde uçurtma atölyesi kuruldu ve İstanbul Uçurtmacılar Derneğinin eğitmenlerinden oluşan bir ekip tarafından çocuklara ve tüm katılımcılara klasik Türk modeli uçurtmanın yapımı öğretildi. Uçurtmasını yapan her çocuk takdir belgesi ile ödüllendirildi.

Ayrıca bu yılki etkinliklerde Fenerbahçe kulübü yöneticilerinin de yer aldığı sosyal tesiste Fenerbahçeli öğrencilerin katılımıyla coşkulu bir gün yaşandı.

Gökyüzünün tam bir renk cümbüşüne döndüğü festivalde ayrıca İstanbul Uçurtmacılar Derneği dev uçurtmalarla uçurtma gösterileri yaptı ve palyaçolar çocukların yüzünü boyarken, pamuk prenses gelen tüm çocuklara şeker dağıttı. Animasyon ekibinin desteği ile çeşitli oyunlarda oynanan etkinlikte halat çekme, çuval atlama, mumya sarma, sosis balon yarışmaları yapıldı.

Ayrıca sokak satıcıları da herkese ücretsiz olarak pamuk şeker, Osmanlı macunu ve popcorn dağıttı.