Mehmet Naci Aköz
kimdir?
Uçurtma Etkinlikleri Uçurtma Nasıl Yapılır? Uçurtma Şiirleri Video Galeri Gülen Okumuş
uçurtma kütüphanesi
Foto Galeri Müze Koleksiyonu Ziyaretçi Defteri Uçurtma Tarihçesi

cocuklagezin.com sitesi yazarı Berrin Kuray çocukları ile uçurtma müzesindeydi.

Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi, basının farklı mecralarında olduğu gibi sosyal medyada da yoğun ilgi görüyor. Özellikle annelerin yazıp yönettiği siteler ve bloglar da uçurtma müzesi ve uçurtma atölyesi haberleri yer alıyor.

www.cocuklagezin.com sitesi yazarı ve yöneticisi Berrin Kuray hanım sömestr tatilinde çocukları Tevfik ve Ece ile uçurtma müzesini ziyaret ederek hem çocuklarının uçurtma atölyesine katılarak ilk kez kendi uçurtmalarını yapmalarını izledi, hem de müzeyi gezerek dünya uçurtma kültürü hakkında bilgiler edindi.

Uçurtma atölyesinde oldukça neşeli bir şekilde diğer katılımcı çocuklarla birlikte uçurtmalarını neşe içinde yapan Tevfik ve Ece, programın ikinci bölümü olan müze uçurtmaları tanıtım salonunda oldukça eğlendiler.

Program bitiminde ziyaretçi defterine müze ile ilgili düşüncelerini kaleme alan Berrin hanım ve çocukları daha sonra müzenin kurucusu Mehmet Naci Aköz ile birde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra müzeden mutlu bir şekilde ayrıldılar.

"Sevgili uçurtma müzesi,

Artık bizim de bir uçurtma hikâyemiz olacak sayenizde. Çocuklarım atölyenizde uçurtmalarını hazırladılar.

Müzenizde çocuklara ve bizlere göstermiş olduğunuz emek ve paylaştığınız bilgi için “ÇOCUKLA GEZİN” bloğu olarak da çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle,

Berrin Kuray – Tevfik Ege Kuray – Aslı Ece Kuray

02 02 2016"