Mehmet Naci Aköz
kimdir?
Uçurtma Etkinlikleri Uçurtma Nasıl Yapılır? Uçurtma Şiirleri Video Galeri Gülen Okumuş
uçurtma kütüphanesi
Foto Galeri Müze Koleksiyonu Ziyaretçi Defteri Uçurtma Tarihçesi

BRITISH AMERICAN TOBACCO TÜRKİYE eğitim seminerinde uçurtma atölyesi programı 4 ay içinde 6 kez gerçekleştirildi.

BRITISH AMERİKAN TOBACCO / TÜRKİYE eğitim seminerini gerçekleştiren Elektrik İletişim ve organizasyon tarafından etkinlik sloganı olarak belirlenen¸‘’Hep daha ileriye, hep daha yükseğe’’ sloganını destekleyecek ve motivasyona katkı sağlayacak bir çalışma olarak düşünülen uçurtma atölyesinde British Amerikan Tobacco çalışanları uçurtma yapmak için yarıştılar.

Eğitim çalışmaları çerçevesinde hem farklı bir aktivite ile motivasyona katkı sağlamak, hem de el becerilerini deneyerek farklı konulara uyum sağlamak, bu arada da oryantasyonu desteklemek için uçurtma atölyesine  katılan personel oldukça güzel bir aktiviteye imza attılar.

İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve uçurtma eğitmeni Mehmet Naci Aköz rehberliğinde ve altışarlı gruplarla uygulamalı uçurtma yapımını gerçekleştiren gençler, yaklaşık 1,5 saatte hem uçurtma yapıp hem de uçurarak zevkli bir zaman geçirdiler.

4 ay içinde etkinliğe katılan toplamda 150 katılımcı önce uçurtma yapmayı, ardından da uçurmayı öğrendiler.

İstinye’nin tepelerinde delice esen rüzgâra karşı uçurtmalarını havalandıran gençler gökyüzüne ulaşan uçurtmalarına, ipe taktıkları mektupları göndererek nostalji yaptılar.

Fotoğraf kareleri ile tespit edilen uçurtma atölyesi sonlarında en güzel uçurtma yapan ve uçuran ilk 3 gruba çeşitli ödüller verildi.

İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin onur defterine gün ile ilgili düşülen notlardan bazıları;

"Merhaba Naci Bey¸

İlk Uçurtma aktivitesini duyduğumda, inanmamıştım insanları bu kadar mutlu edeceğine. Ancak bugün görüyorum ki, sizin güler yüzünüz, işinize inancınız ve uçurtmanın güzel havası insanları mutlu etmeye yetiyor. Her şey için çok teşekkür ederim."

Işıl Ülgen / Elektrik İletişim

"Merhabalar

Ekibimize yeni katılan arkadaşların şirket ile tanıştıkları bu ilk günlerde eğitimimize kattığınız renk için çok teşekkür ediyoruz. Sanırım, uçurtmanın felsefesi ile şirketimizin felsefesi arasındaki benzerlikler yeni arkadaşlar ve bizlerin bu günü hep hatırlamasını sağlayacak."

British American Tobacco / Türkiye

"Uçurtma, inanılmaz bir özgürlük duygusu yarattı… İnsanın, içindeki çocuğu özgür bırakması için yapılması gereken bir aktivite. Bugünden çok zevk aldığımı belirtmek isterim.

Teşekkür ederim."

Hatice Koçak B.A.T. / Katılımcı

"Öncelikle bize bu fırsatı tanıdığınız için teşekkür ediyoruz. Çok hoş bir deneyim oldu. Çok eğlendik. Bir şey daha öğrendik. Herkese çok teşekkürler. Sevgilerle"

Çağla Çakıroğlu, Gökhan, Özcan, Aylin, İrfan¸

Grup 5 / TEKEL

"Sevgi grubu olarak; Çocukluğumuzda geçirdiğimiz günlerden bize daha güzel bir gün geçirmemizi sağladığınız için çok teşekkür ederiz. Gerçi adımızı artık ''KUYRUKLU YILDIZ'' olarak değiştirdik. En uzaktaki uçurtma artık bizim."

Sevgi Grubu 

"Uçurtma uçurmanın keyfini bir kez daha yaşamanın mutluluğunu yaşattığınız için teşekkürler."

Aytekin, Beyhan, Yalçın, Ceylan, Ethem

Grup Sultan

"Uçurtmamız kırıldı ! Ama umudumuz kırılmadı.

Tarihimizden bu yana, gökyüzüne olan aşkımızı ve özgürlüğe olan düşkünlüğümüzü bize tekrar hatırlatan Sn. Mehmet hocama sonsuz teşekkürler.

Ve diyoruz ki, Bugün olmasa da 

Bir gün gökyüzündeki bize ayrılan yerimizi alacağız.

Saygılar"

Grup 1