Mehmet Naci Aköz
kimdir?
Uçurtma Etkinlikleri Uçurtma Nasıl Yapılır? Uçurtma Şiirleri Video Galeri Gülen Okumuş
uçurtma kütüphanesi
Foto Galeri Müze Koleksiyonu Ziyaretçi Defteri Uçurtma Tarihçesi

Alışveriş Merkezleri uçurtma atölyesi ve uçurtma şenlikleri düzenleyerek müşterileri ile daha sıcak iletişim kuruyorlar. İstanbul başta olmak üzere pek çok şehirdeki AVM’ler klasik eğlencelerin dışına çıkarak sokak oyunları kültürümüz içinde yer alan ve küçük büyük hemen herkesin çok sevdiği uçurtmayı ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

Her geçen yıl artarak devam eden Uçurtma etkinlikleri okullar, yaz kursları öğrencileri derken şimdi de Oteller¸ Tatil köyleri ve Alışveriş Merkezlerin gözdesi oldu. 

Bahar ve yaz aylarının en güzel eğlenceleri arasında yer alan, insanların en mutlu hatıraları arasında hep yer bulan uçurtma artık tüm yıl boyu çeşitli organizasyonlarla sevenleriyle buluşuyor. 

İstanbul Uçurtmacılar Derneğinin "KENDİ UÇURTMANI KENDİN YAP" sloganı ile başlattığı kampanya, Okullar, Sivil Toplum Kuruluşları, Yaz Kurslarından sonra şimdide Oteller, Tatil Köyleri ve Alışveriş Merkezlerinde uçurtma severlerle buluşuyor.

Uçurtma Atölyeleri ile uçurtma severlerin oldukça güzel bir etkinlik yaşadıklarını söyleyen İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz Özetle:

Uçurtma oldukça özel bir oyuncaktır, çocuğun el becerilerini geliştiren, onların doğa içinde eğlenmesine zemin hazırlayan, hayallerini süsleyen oyuncak olan uçurtma, özellikle yeni kuşak tarafından yapımı bilinmemekte¸ ancak doğal olarak çocuklar tarafından çok sevilmektedir. 

Sadece çocukların değil, aynı zamanda yetişkinlerinde "Nostalji" anlamında imkân bulduklarında hemen yapmak istedikleri uçurtmayı uçurtma atölyeleri kurarak onların isteklerini yerine getirmeye, dolayısıyla uçurtma kültürünün daha çok tanıtılmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz. 

AVM'lere yönelik yaptığımız çalışmalar genellikle gün içinde 4 veya 5 ders şeklinde gerçekleştiriliyor.

Açık büfe usulü malzeme seçiminden sonra derse giren öğrenci, belki de hayatında ilk kez kendi uçurtmasını kendi el becerisiyle yaparak öğrenme imkânına kavuşuyor.

Oldukça eğlenceli geçen atölye çalışması ardından atölyeye katılanlara katılım sertifikası verilip alkışlar arsında çalışmayı sonlandırıyorlar. Etkinlik bitiminde, açık alanı olan yerlerde yine profesyonel eğitimcilerin de katkısıyla uçurtmalar gökyüzüne salınıyor.

Konuyla ilgili olarak hazırlanan tanıtım ürünlerimize ulaşabilmek için lütfen iletişim kanallarımızı kullanarak talep ediniz.